Systémové požadavky Money S3

S výběrem a dodáním HW si nemusíte dělat starosti. Zabýváme se i prodejem a servisem HW, takže můžeme dodat vše potřebné.

Minimální konfigurace pro jeden počítač

Pro provoz účetního programu Money S3 na jednom počítači postačí zcela běžné vybavení a instalace softwaru nevyžaduje žádné zvláštní znalosti. Pokud však potřebujete pomoc nebo další technické informace, vyžádejte si instalaci.

 • Osobní počítač nebo notebook s procesorem s taktem 2 GHz a vyšším.
 • Operační systém – Microsoft Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10 a vyšší, vždy v české verzi, včetně všech dostupných aktualizací. Doporučujeme využít souborový systém NTFS. Při použití jiných operačních systémů s emulátory Windows může dojít k nekorektnímu chování programu.
 • Operační paměť min. 2 GB RAM. Velikost paměti je přímo úměrná výkonnosti programu a rozšíření paměti je nejlevnější cestou ke zvýšení rychlosti programu.
 • Pevný disk – pro komfortní práci doporučujeme rychlý pevný disk SATA s min. 7 200 otáčkami a alespoň 2 GB volného místa pro chod programu a provozování menší agendy. Požadavky na volné místo se odvíjejí od velikosti zpracovávaných agend – orientačně počítejte pro každou další agendu obsahující 1 000 dokladů navíc asi 100 MB diskového prostoru.
 • Monitor s minimálním rozlišením 1024 x 768. Pro komfortní práci doporučujeme úhlopříčku 17“ a větší.
 • Tiskárna – doporučujeme laserovou, při menším zatížení inkoustovou tiskárnu. Pro prodej v hotovosti či nasazení v prodejně je vhodné doplnit sestavu i o bankovní paragonovou tiskárnu.

Doporučení pro práci v síti

Pro provoz v počítačové síti jsou nároky na hardware vyšší, úměrně počtu provozovaných PC a množství zpracovávaných dat. Proto nasazení síťových verzí doporučujeme svěřit do rukou odborníků, kteří jsou připraveni kromě instalace provést i individuální nastavení systému a zaškolení vašich pracovníků.

 • Do tří stanic v síti s menší agendou v řádu tisíců záznamů v databázích postačí síť typu Peer to Peer 100 Mb (Wi-Fi síť nedoporučujeme), server s taktem 2,0 GHz a vyšším, 4 GB paměti RAM.
 • Do pěti stanic a pro data do 50 000 záznamů v některé z databází postačí síť 100 Mb (Wi-Fi síť nedoporučujeme), vyhrazený server se systémem Windows Server 2003 (podpora pouze do 14.7.2015), Windows Server 2008, Windows Server 2012 a vyšší. Server min. s taktem 2,0 GHz a vyšším, min. 6 GB paměti RAM, vysokootáčkové disky Ultra ATA 100, serial ATA nebo SAS. Pro vyšší bezpečnost doporučujeme zapojení disků redundantně do pole RAID.
 • Pro pět a více stanic v síti nebo pro data nad 50 000 záznamů v některé z databází doporučujeme navíc k předchozí konfiguraci použít i Windows Server s terminálovými službami. Tato technologie nejen výrazně zrychlí provoz celé sítě, ale také umožní využití starších počítačů jako klientských stanic.
 • Velikost dat lze zjistit přímo v Money S3 pomocí funkce Agenda / Datové soubory / Stav datových souborů.

Volitelné či doplňkové vybavení

 • Přístup k internetu – využijete i pro komunikaci s vaším peněžním ústavem (homebanking), ke zjišťování a načítání informací přímo do Money S3 z veřejných databází (např. ARES) a pro komunikaci s portálem státní správy. Prostřednictvím internetu dále automaticky aktualizujete software a je to i nejpohodlnější cesta pro aktivaci licence. Pomocí informačního kanálu RSS máte přímo v Money S3 k dispozici veškeré aktuální informace o změnách a novinkách v programu nebo v legislativě.
 • Kancelářský software Microsoft Office – Money S3 spolupracuje s některými částmi kancelářského balíku MS Office (např. přímé odesílání faktur mailem ve formátu PDF, export dat pro další zpracování v Microsoft Excel, ukládání dokumentů Office přímo k dokladům v Money S3 s provázaností na integrované CRM funkce).


Popis modulů Money S3


Rád bych koupil Money S3